Úspěchy našich žáků v soutěžích

Úspěchy našich žáků ve školním roce 2023/2024

Školní kolo biologické olympiády

V prosinci se konalo školní kolo biologické olympiády, kterého se zúčastnili zájemci o přírodní vědy z řad druhého stupně. Letošním tématem bylo Jak se žije v lužním lese. V kategorii D (6. a 7. třídy) postupuje do okresního kola Šárka Volná z 6.C. V kategorii C (8. a 9. třídy) bude naši školu v okresním kole reprezentovat Valentina Smutná z 9.A. Děkujeme všem soutěžícím za aktivní účast a přejeme Šárce a Valentině, aby se jim v okresním kole dařilo. 

Okresní kolo biologické olympiády

Dne 19. března 2024 se konalo okresní kolo biologické olympiády kategorie C (8. a 9. třídy). Naši školu reprezentovala Valentina Smutná (9.A), která se stala úspěšnou řešitelkou. Gratulujeme!

Dne 22. dubna 2024 se uskutečnilo okresní kolo biologické olympiády kategorie D (6. a 7. třídy). Naši školu reprezentovala Šárka Volná (6.C), která se stala úspěšnou řešitelkou. Gratulujeme!


Soutěže v českém jazyce

V rámci soutěží z českého jazyka byla na přelomu školního roku 2023/2024 pro žáky 2. stupně organizována dvě školní kola. V prosinci si zájemci z řad žáků 8.-9. ročníku mohli napsat olympiádu z českého jazyka a v únoru potom dobrovolníci ze 6.-9. tříd vystoupili s připravenými texty na recitační soutěži. 

Nejúspěšnějším řešitelem školního kola OČJ se stal Vojtěch Malý z 9.A. V recitaci pak uspěly Kateřina Sedláčková ze 7.A za 3. kategorii, Sophie Boudjaoui z 9.B ve 4. kategorii. Vojta naši školu dále reprezentoval na okresním kole olympiády z českého jazyka, Sophie na městském kole recitační přehlídky Dětská scéna 2024. 


Recitační soutěž v ruském jazyce

Recitační soutěž v ruském jazyce se konala 3. dubna 2024. Zúčastnilo se 21 žáků.

1. kategorie (žáci učící se rusky do 1 roku):

1. místo: Anna Škárova (7.C)

2. místo: Vendula Šebelová (7.C)

3. místo: Nina Patloková (7.B), Světlana Vychodilová (7.C)

2. kategorie (žáci učící se rusky 2 - 3 roky):

1. místo: Kristin Šoukalová (9.B)

2. místo: Erik Barta (9.A), Jakub Široký (9.C)

3. místo: Jana Schubertová (8.A), Julie Seidlová (8.C)


English Jungle - soutěž v anglickém jazyce

Každý může předvést, co v něm je! Úspěchy našich žáků ve školním i městském kole naleznete v tomto článku.


Matematické soutěže na 2. stupni

Kdo si chce zapřemýšlet, procvičit logiku nebo naučenou látku z matematiky, má možnost se zapojit do Logické olympiády, Matematické olympiády, Pangey, Klokana nebo Pythagoriády.

V dubnu jsme se dozvěděli výsledky Pangey, kde hned tři naši žáci byli ve své kategorii v první dvoustovce žáků daného věku z celé republiky – což je skvělý výsledek. Klokan je v podstatě jednokolová soutěž, výsledky ze všech školních kol se zpracují do celorepublikové statistiky. Dařilo se i v Pythagoriádě, tam 11 našich žáků postupuje do okresního kola, které se koná 30. 4. 2024.

Je dobré, že stále dost dětí má zájem zkoušet svoje limity v matematice, zlepšovat se a v soutěžích se porovnávat s ostatními vrstevníky. Děkujeme a velká gratulace patří těm, kteří letos dosáhli výborných výsledků.

Matematická soutěž Pangea

6. ročník: Jakub Vaculík (6.A) - 1. místo ve škole, 25. místo v kraji, 150. místo v celé republice
7. ročník: Michal Brídl (7.C) - 1. místo ve škole, 286. místo v kraji, 1968. místo v celé republice
8. ročník: Jan Sklář (8.B) - 1. místo ve škole, 31. místo v kraji, 170. místo v celé republice
9. ročník: Jakub Vaněk (9.B) - 1. místo ve škole, 26. místo v kraji, 192. místo v celé republice
 

Školní kolo matematické soutěže KLOKAN

Kategorie KADETI:

1. Jakub Zavřel (9.A)

2. Jan Sklář (8.B)

3. Daniel Plachý (8.A)

Kategorie BENJAMÍNI:

1. Antonie Janotová (7.B)

2. Dagmar Součková (6.B)

3. Světlana Vychodilová (7.C)


Školní kolo matematické soutěže PYTHAGORIÁDA

6. ročník

1. Daniel Šebesta (6.D)

2., 3. a 4. David Fiala (6.B), Dagmar Součková (6.B), Emilie Maštová (6.B) 

7. ročník

1. Antonie Janotová (7.B)

8. ročník

1. a 2. Štěpán Konečný (8.C), Jan Sklář (8.B)

3. Michal Doležel (8.C)

4. Rostislav Novotný (8.C)

9. ročník

1. Pravoslav Verner (9.B)

2. Danylo Buryak (9.C)

Okresní kolo matematické soutěže PYTHAGORIÁDA

2. místo: David Fiala (6.B)


Školní kolo Matematické olympiády

Dvě úspěšné řešitelky školního kola:

Antonie Janotová (7.B)

Marie Gregorová (8.C)


Soutěž ZIMNÍ LOGIKA 2024

Dne 12. března 2024 se děti ze školního kroužku Sudoku zúčastnily celostátní soutěže ZIMNÍ LOGIKA 2024 a dosáhly skvělých výsledků. Tato soutěž je známá svou náročností a úrovní konkurence, a přesto se naši malí šikulové dokázali výrazně prosadit!

Pavla, Dominik, Richard, Denis, Ondra, Matěj, Jiří a Helena se umístili do 50. místa mezi 70 nejlepšími dětmi ze všech koutů naší země. Pavla zaujala fantastické 11. místo, Dominik se umístil na 16. pozici a Richard si odnesl společné 21. - 22. místo.

Chceme touto cestou poděkovat všem dětem, které se do této soutěže zapojily, a gratulujeme jim.


Úspěchy ve sportovních soutěžích

Dne 15. 4. se naše škola tradičně účastnila běžecké štafety škol pořádané Českým atletickým svazem. Běželo se 8 x 100 m mladší děti 1. - 3. třídy, 8 x 100 m starší děti 4. - 5. třídy a 8 x 200 m dvě smíšené štafety. Letošního okresního ročníku se zúčastnilo devět brněnských škol, kde naše škola skončila na krásném 3. místě, a zajistila si tím postup do krajského kola. Dále tu byly disciplíny v hodu medicimbálem a skok z místa, kde si naše děti také vedly skvěle a z počtu 72 dětí mladších a 72 dětí starších se ve skoku z místa za mladší děti umístila na 1. místě Nella Španková (3.D) a v hodu medicimbálem na 1. místě Lucie Hrabětová (3.B). U starších ve skoku dalekém kralovala a 1. místo získala Jitka Čápová (5.C) a v hodu medicimbálem na 2. místě skončil David Matras (5.D) a na místě 4. Zuzana Kutová (5.D).

Za krásné výsledky a hlavně i vzájemnou podporu a férovou soutěž děkuji dětem: Kryštof Melichar (3.A), Vojtěch Klosík, Ondřej Jiříček a Lucie Hrabětová (3.B), Antonín Dlabáček, Karolína Bothová, Tereza Matrasová (3.C), Nella Španková (3.D), Linda Vaňousová (4.C), Vojěch Černohorský a Benjamin Vrabec (5.A), Luboš Tersch a Vojtěch Lorenc (5.B), Jitka Čápová (5.C), Zuzana Kutová, Zuzana Trávničková a David Matras (5.D).


Dne 7. 3. se dívky naší školy vydaly na florbalový turnaj škol. I když naše děvčata dala do toho vše, bohužel na zkušené hráčky z jiných škol nestačila. Ale i přesto, že holčičky si zažily svou první florbalovou zkušenost, odvedly nádherný výkon a umístily se nakonec na krásném 4. místě z 6 škol. Za krásného bojového ducha a výbornou vzájemnou podporu, která celým turnajem panovala, děkuji dívkám (Emma Straková, Sára Trhlíková, Veronika Rýdelová, Sofie Ullmannová, Barbora Vítová a Nela Španková). Věřím, že i přes odřeniny a modřiny si zápasy užily.


Naši žáci se předvedli na mezinárodních turnajích ve wrestlingu na Slovensku a v Polsku, kde porazili silné soupeře a zaslouženě slavili úspěch.

I. ročník turnaje Bratislavský vľčik v zápase - Slovensko

1. místo Matěj Skalický

2. místo Karolína Bothová a Markéta Bothová

3. místo Jakub Skalický

X. ročník mezinárodního turnaje v zápase o pohár starosty města Bielawa - Polsko

1. místo Michal Rýdl

3. místo Darya Prylypko

9. místo Julie Seidlová

Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.


Mladí sportovci naší školy nedávno vynikli na jednom z největších evropských turnajů mládeže ve wrestlingu, který se konal v dánském Koldingu. Spolu s téměř 400 dětmi z 11 zemí se naši žáci postavili k zápasům a skvěle reprezentovali nejen naši školu, ale i klub TAK Hellas Brno.

Mezi úspěchy našich zápasníků patří 2. místo a získání stříbrné medaile, kterou si odnesli Jakub Skalický a Julie Seidlová. Matěj Skalický se umístil na 4. místě a do první desítky se podařilo zařadit i Tomáši Stehlíkovi.

Gratulujeme našim talentovaným sportovcům k vynikajícím výkonům na turnaji a přejeme jim mnoho dalších úspěchů v budoucnosti.

  

Úspěchy našich žáků ve školním roce 2022/2023

Úspěchy našich žáků u přijímacích zkoušek:

V 9. třídách:
• Gymnázia 22 žáků
• Střední školy s maturitou 55 žáků
• Učební obory 12 žáků

V 5. třídách:
• Osmileté gymnázium 24 žáků
• Konzervatoř 1 žák

V 7. třídách:
• Šestileté gymnázium 8 žáků

Úspěchy v přírodovědných soutěžích:

Školní kolo biologické olympiády

V prosinci se konalo školní kolo biologické olympiády, kterého se zúčastnili zájemci o přírodní vědy z řad druhého stupně. Letošním tématem bylo Bezlesí.

V kategorii D (6. a 7. třídy) postupuje do okresního kola Luna Zemborská ze 7.A.

V kategorii C (8. a 9. třídy) budou naši školu v okresním kole reprezentovat Valentina Smutná z 8.A a Martin Úlehla z 9.C.

Děkujeme všem soutěžícím za aktivní účast a přejeme Luně, Valentině a Martinovi, aby se jim v okresním kole dařilo.

Okresní kolo biologické olympiády

Dne 17. dubna 2023 se konalo okresní kolo biologické olympiády kategorie C (8. a 9. třídy). Naši školu reprezentovala Valentina Smutná z 8.A,  která se stala úspěšnou řešitelkou. Gratulujeme!


Úspěchy v jazykových soutěžích:

Olympiáda z českého jazyka

V prvním prosincovém týdnu roku 2022 proběhlo školní kolo olympiády z ČJ. Celkem se zúčastnilo 21 žáků z 2. stupně naší školy. Umístění je následující:

1. místo: Ošmerová Kristýna z 9.B

2. místo: Malý Vojtěch z 8.A

3. místo: Kytnar Hugo z 9.A


Městské kolo anglické konverzační soutěže

Dne 2. března jme měli příjemnou povinnost předat diplomy a věcné ceny úspěšným účastníkům školního kola anglické konverzační soutěže. Školní kolo proběhlo na přelomu ledna a února a mělo dvě části ve dvou kategoriích. První písemná část probíhala on-line formou a určila účastníky ústní části, do které postoupilo nejlepších osm.

Do okresního kola postoupily Jana Olivová (kategorie 6. - 7. ročníků) a Agáta Prášková (kategorie 8. - 9. ročníků). Oběma patří naše upřímné gratulace k jejich výbornému umístění. Jana Olivová se umístila na 2. místě o pouhý bod za vítězkou. Agáta se umístila na krásném 11. místě z 35 účastníků ze všech základních škol v Brně.

Je pěkné, že se reprezentantkám naší školy podařilo zopakovat krásné umístění z loňského roku. Z výsledků posledních ročníků okresních kol v anglické konverzaci je patrné, že se komunikaci v jazykové výuce intenzivně věnujeme.


Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

Během února proběhlo školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce, a to ve dvou kategoriích: 6. - 7. třídy a 8. - 9. třídy. Písemnou část, která se zaměřovala na poslech, porozumění, gramatiku a slovní zásobu, absolvovali všichni žáci s rozšířenou výukou německého jazyka. První čtyři účastníci z každé kategorie, kterým se podařilo písemnou část zvládnout nejlépe, postoupili do ústního kola. Rozhovor se všemi byl velmi příjemný a v německy mluvících zemích by se určitě neztratili, a tak jsme na ně také náležitě pyšní.

Ústního kola se zúčastnili žáci Radek Prokeš, David Chajda, Natálie Naiderová a Ema Rozsívalová ve starší kategorii. V mladší kategorii se zúčastnili žáci Šimon Mitrenga, Richard Žák, Barbora Kunovská a Jan Považan. Do okresního kola postupují Radek Prokeš a Barbora Kunovská. Všem moc gratulujeme a postupujícím přejeme mnoho štěstí a úspěchu v okresním kole.


Soutěž English Jungle

Letos opět soutěžili všichni. Písemnou část školního kola psaly všechny děti, a do ústního kola tedy postoupily ty nejúspěšnější.

Děti od 3. do 5. ročníku absolvovaly náročný poslech, kde slova řadily do správného pořadí, určovaly, zda-li jsou věty pravdivé, spojovaly obrázky se slovy a v další části se musely poprat s různě obtížným textem a odpovídat na otázky.

Ústní část pak proběhla 28. a 30. března 2023, sešlo se kolem 10 dětí za každou kategorii. Celkem se zúčastnilo 32 dětí. V ústní části soutěže děti přednesly připravenou básničku nebo zazpívaly písničku, dále popisovaly obrázek a samozřejmě musely také odpovídat na otázky zkoušejícím paním učitelkám a pánům učitelům. Mnoho dětí si vedlo velmi dobře, a proto nebylo lehké rozhodnout o vítězích jednotlivých kategorií, kteří postoupí do městského kola.

Je velká škoda, že letos v městském kole není zařazena kategorie pro 5. ročník, protože máme spoustu šikovných páťáků.

Výsledky školního kola:

3. ročník1. místo: Radim Prokeš ze 3.C

4. ročník1. místo: Sára Havlenová ze 4.D

5. ročník1. místo: Daniel Vrabec z 5.A

Všem, kteří měli tu odvahu přijít a zúčastnit se, přejeme hodně dalších úspěchů ve studiu angličtiny.

Čtyři žáci z 1. stupně se dne 4. dubna 2023 zúčastnili městského kola soutěže v anglickém jazyce English Jungle. Městské kolo probíhalo v podobném duchu jako kolo školní, a to za účasti těch nejlepších žáčků z Brna.

Naši žáci dosáhli velmi pěkných výsledků:

4. kategorie9. místo: Sára Havlenová ze 4.D

3. kategorie12. místo: Radim Prokeš z 3.C

2. kategorie -13. místo: Barbora Vítová ze 2.D

1. kategorie - 5. místo: Veronika Kratochvílová z 1.C

Všem dětem děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k dobrým výsledkům v náročné konkurenci žáků z celého Brna.


Školní kolo recitační soutěže na 1. stupni

 

Školního kola recitační soutěže se zúčastnilo celkem 26 žáků ze 2. - 5. tříd. Všichni si pečlivě připravili svoji báseň, nebylo tedy vůbec jednoduché vybrat 3 nejlepší z každé kategorie. Poradní hlas jsme neměly jen my, paní učitelky, do hodnocení se zapojili také všichni účastníci soutěže. 

 

Kategorie 2. a 3. ročníky:

1. místo: Miriam Dobrovolná ze 3.C

2. místo: Tereza Matrasová z 2.C

3. místo: Natálie Stefanka z 2.C

 

Kategorie 4. a 5. ročníky:

1. místo: Soňa Vondálová z 5.D

2. místo: Petr Horký z 5.C

3. místo: Dagmar Součková z 5.D

Do městského kola postupují dva nejlepší z každé kategorie.

 

Zvláštní cenu poroty získala Anastasiia Hirchak z Ukrajiny, která si krásně připravila báseň v českém jazyce.

 


V únoru 2023 se konalo školní kolo recitační soutěže na 2. stupni naší školy. Celkem se zúčastnilo 11 žáků. Umístění je následující:

Kategorie 6. - 7. roč.:

1. místo: Luna Zemborská ze 7.A a Kateřina Sedláčková ze 6.A, které postupují do dalšího kola

Kategorie 8. - 9. roč.:

1. místo: Anna Krejčíková z 9.C

2. místo: Sofie Boudjaoui z 8.B

3. místo: Prokop Řehan z 9.A

Dne 10. 3. 2023 se konalo městské kolo recitační soutěže, ve kterém uspěla a do krajského kola postoupila Anna Krejčířová z 9.C. Zvláštní cenu poroty za "jiskru v oku" obdržela Sofie Boudjaoui z 8.B.

V krajském kole se sice Anička Krejčířová neumístila, ale přednesla oba své texty velmi obstojně a s grácií sobě vlastní, což následně ocenili také porotci a udělili jí zvláštní cenu za ,,kultivovaný projev".


V úterý 30. května se konala recitační soutěž v ruském jazyce, které se zúčastnilo 14 žáků 2. stupně. Žáci recitovali básničky A. Puškina, S. Jesenina, K. Čukovského a dalších autorů. Gratulujeme Natálii Kotlárové z 9.B, Kristině Dvorské z 8.B, Tereze Haitmarové z 9.D, Tomáši Sedláčkovi ze 7.C, Michaele Hubené z 8.B, Kristin Šoukalové z 8.B.


Úspěchy v matematických a logických olympiádách:

Logická olympiáda – Kategorie A, 3. - 5. ročník

V minulých týdnech proběhla Logická olympiáda, které se žáci účastnili online formou ze svých domovů. Za naši školu se v této kategorii přihlásilo 64 žáků, v celém Jihomoravském kraji 2 915 školáků. Všem gratulujeme a oceňujeme odhodlání trávit čas nad rébusy a věnovat se logickým úlohám. Děkujeme též rodičům za ochotu svoje děti do olympiády registrovat a motivovat k dalšímu rozvoji i k dosažení jejich osobního maxima.

Blahopřejeme všem oceněným a zveřejňujeme prvních deset míst za naši školu.

1. Linda Tannenbergová, 5.E

2. Martin Majkus, 5.C

3. Dorota Štursová, 5.B

4. Patrik Baláš, 4.A

5. - 6. Ema Menšíková, 5.D

5. - 6. Martin Sabák, 5.E

7. David Blažek, 5.C

8. - 9. Jiří Bartoš, 5.C

8. - 9. Robert Versteegh, 4.A

10. Vít Sedláček, 5.C


Logická olympiáda – kategorie B, 2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií

Blahopřejeme všem žákům 6. - 9. tříd, kteří se zúčastnili Logické olympiády. Jsme rádi, že jste velmi aktivní, zapojujete se do soutěží a uplatňujete vědomosti získané při vyučování i v osobním životě. Vidíme, že logické uvažování je vám blízké a matematika vás baví. Letos se vás přihlásilo 36, v celém Jihomoravském kraji soutěžilo 3 673 žáků. Gratulujeme a zveřejňujeme prvních deset míst za naši školu.

1. Hugo Kytnar, 9.A

2. Magda Martincová, 9.C

3. Otto Schriebl, 9.C

4.- 5. Antonia Janotová, 6.B

4.- 5. Lukáš Petr, 9.C

6. Laura Versteegh, 6.C

7. Ondřej Střecha, 9.D

8. Veronika Nedělová, 8.B

9. Lucie Kundrátová, 8.A

10. Tomáš Milichovský, 7.C


Ve čtvrtek 26. října se v jídelně školy konalo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda, kterého se zúčastnilo 72 žáků 6. - 9. ročníku. Děkujeme všem zúčastněným za jejich elán, píli a odhodlanost počítat i přemýšlet nad logickými úlohami celých 60 minut. Jste velmi šikovní, vážíme si vašeho nadšení.
Úspěšnými řešiteli se stali:
7. ročník - Antoine Rampula, Lukáš Wolf, Jan Sklář, Matěj Ondrušek
8. ročník – Jakub Zavřel
9. ročník - Kryštof Nečas, David Chajda, Hugo Kytnar, Lukáš Petr, Prokop Řehan, Jakub Mariánek, Jan Šebesta, Štěpán Buchta, Dora Dufková, Vojtěch Buchta, Lucie Netrefová

Gratulujeme k úspěchu. 


Úspěchy ve sportovních soutěžích: 

Dne 4. 5. 2023 se děti z 1. stupně zúčastnily okresního kola Štafetového poháru mládeže, které se konalo na stadionu AC Moravská Slavia. Nejprve běžela štafeta složená z 3. tříd, následně štafeta 4. - 5. tříd. Obě tyto štafety běžely 8 x 100 m. Následovaly štafety smíšené 3. - 5. tříd 8 x 200 m. Bohužel u mladší štafety se nám nepodařilo předat bez komplikací kolík, a tak v součtu štafet jsme skončili se ztrátou necelých pěti sekund těsně na 4. místě, a medaile nám tak o vlásek unikly. Dále následovaly soutěže jednotlivců v hodu medicimbálem o váze 1 kg obouruč a skok daleký z místa, kde naše děti kralovaly. Linda Vaňousová z 3.C si tak odnáší zlaté medaile z obou disciplín a v kategorii 4. - 5. tříd si zlato rozdělila děvčata z 5.D Tea Formanová (skok) a Laura Krčálová (hod).


Na mistrovství České republiky U13 v zápase získaly naše žákyně zaslouženě medaile. Vícemistryní ČR se stala Darya Prylypko ze 7.C, Jana Olivová a Julie Seidlová vybojovaly bronzovou medaili. Na 4. místě se umístila Eliška Kršňáková ze 6.B. Úspěšní byli také naši chlapci, kdy na krásném 6. místě skončil Šimon Pop z 5.B.


Ve středu 23. 11. 2022 družstvo dívek z 1.stupně reprezentovalo naši školu na okresním kole florbalového turnaje ČEPS Cup. Protože se jeden tým nedostavil, odehrála děvčata dva zápasy. Do prvního zápasu s těžkým soupeřem ZŠ Horní v Brně nastoupily naše hráčky plné energie a díky skvělému výkonu vyhrály 3:1 nad týmem Florbalky. Toto skóre zajistilo našemu družstvu konečné 2. místo. Tímto bychom chtěli všem účastnicím pogratulovat a moc poděkovat, protože pro všechny z nich to byla premiéra na florbalovém turnaji a díky jejich přístupu a bojovnosti mohly doběhnout do školy s diplomem.


V úterý 29. 11. 2022 se družstvo chlapců z 1. stupně naší školy zúčastnilo okresního kola florbalového turnaje ČEPS Cup, které se konalo na SH Tatranu Bohunice v Brně. Kluci hráli skvěle a vzhledem k tomu, že v základní části dokázali soupeře kromě jedné remízy vždy porazit, postoupili do semifinále. V boji o třetí místo rozhodly až nájezdy a poměrem 2:1 vyhrálo naše družstvo, a umístilo se tak na celkovém 3. místě z 10 zúčastněných! Chtěli bychom vyzdvihnout výkon gólmana Viléma Vaňouse (5.D), který předvedl neskutečné zákroky, a podržel tak celý tým. Velkou oporou byl také Pavel Handlar (5.C), který nastřílel nespočet gólů a ukázal rychlou a tvořivou hru. Všichni hráči odvedli skvělý výkon, za který zaslouží velkou pochvalu a dík.


Vybraní žáci sportovních skupin navštívili wrestlingový turnaj v Koldingu (Dánsko). V konkurenci 318 sportovců z 8 zemí Evropy dokázali vybojovat bronzové medaile Antonín Vysloužil ze 3.A, Pavel Vysloužil ze 7.C a Jana Olivová ze 7.C. Julie Seidlová ze 7.C brala překrásné 5. místo a Marek Šimáček ze 7.C obsadil 7. místo. Turnaje se účastnili i naše bývalé žákyně Tereza Mračková a Kamila Bublíková – 1. místo a Magdaléna Slavíčková – 2. místo. Moc gratulujeme.


Na mezinárodním turnaji v zápase v Hradci Králové získal 1. místo Vojtěch Klosík ze 2.B a 2. místo Antonín Vysloužil ze 3.A a Kryštof Pop z 8.C.

Na mezinárodním turnaji v zápase Velká cena Brna 2022 získal 1. místo Pavel Vysloužil ze 7.C a 2. místo Marek Šimáček ze 7.C.


Po státním svátku naše děti z 5. tříd vyrazily na turnaj SBOŠ ve futsale, který pořádala ZŠ Svážná. Již v základní skupině o 9 týmech bylo jasné, že se pěkně zapotíme, ale nakonec po postupu do semifinále, kde v zápase padl pouze jeden gól, bohužel náš vlastní, jsme si zahráli o 3. místo a to se ctí vyhráli. Do školy tedy vezeme nejen krásný pohár, ale i skvělý pocit z úžasné hry fair play a soudržnosti týmu.


Na pražském Mistrovství České republiky v zápase byli naši sportovci velice úspěšní. Vícemistryní ČR se stala Jana Olivová ze 7.C, bronzovou medaili si odvezli Pavel Vysloužil a Darya Prylypko ze 7.C a Kryštof Pop z 8.C. Marek Šimáček ze 7.C obsadil 6. místo a Tomáš Stehlík ze 7.C skončil na 8. místě. Zabojovaly také naše bývalé žákyně, kdy titul Mistryně ČR patří Tereze Zbořilové, Petře a Tereze Mračkové a třetí místo získala Kamila Bublíková.


Dne 16. 9. 2022 proběhlo Fotbálkohraní o pohár starosty naší městské části: Výsledky kategorie 3. třídy: 1. místo: 3.C ZŠ Horácké náměstí pod vedením třídní učitelky Alexandry Matrasové a 3. místo: 3.D ZŠ Horácké náměstí pod vedením p.uč. Markéty Vroblové.
Výsledky kategorie 4. tříd: 1. místo: 4.B ZŠ Horácké náměstí spolu s paní učitelkou Evou Grohmannovou, 2. místo: 4.C ZŠ Horácké náměstí s paní učitelkou Kateřinou Vítovou

Dne 21.9. se uskutečnilo druhé kolo Fotbálkohraní pro žáky 1. a 2. tříd. Výsledky 2. tříd: pohár za 1. místo si pod vedením paní učitelky Renaty Jarošové po dramatických penaltách odnáší třída 2.C a na místě třetím se umístila 2.D s paní učitelkou Markétou Surákovou.
Výsledky 1. tříd: 1. místo třída 1. C v čele s paní asistentkou Petrou Tichou, 2. místo patří třídě 1. A s paní učitelkou Zuzanou Folýnovou a na 3. místě se umístila třída 1. D s paní učitelkou Janou Paškovou.

Děkujeme za skvělou organizaci a zážitky Malé kopané, panu starostovi MČ Brno Řečkovice a Mokrá Hora za předání krásných pohárů a všem pedagogickým pracovníků, že děti dovedli a pomáhali tvořit krásnou sportovní atmosféru a tím všem dětem na tvářích vykouzlili úsměvy.


Úspěchy v soutěžích s dopravní tematikou:

Naši žáci i naše třídy uspěli také v soutěži Bezpečně Brnem Junior. Výsledky předchozích ročníků soutěže si můžete prohlédnout na stránce soutěže. Minulý rok si nejlépe vedly tyto školy a deset vítězů (jednotlivců) bylo ze škol uvedených zde.

V pondělí 15. 5. 2023 se konalo na dopravním hřišti naší školy oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Každoročně se této soutěže účastní i žáci naší školy. Letos jsme měli zastoupení ve dvou kategoriích. Osm odvážlivců se potýkalo s teoretickými otázkami z pravidel silničního provozu a zdravovědy a s praktickou jízdou na kole na hřišti i s jízdou zručnosti. Jezdit na kole umí asi každý, ale podle pravidel a navíc před strážníky a policisty, to už si každý netroufne. Žáci ze 6.D a 5.C byli odvážní a úspěšní. Natka, Olga, Dan a Štěpán získali 2. místo, Anetka, Zuzka, Vítek a Matouš se umístili na 5. místě. Ani uplakané počasí je neodradilo a akci si užili. Gratulujeme.Další úspěchy:

Vážená paní ředitelko,

dovoluji si Vám jménem pana Mgr. Filipa Ledera, předsedy představenstva SAKO Brno, a. s., zaslat poděkování za účast i aktivní přístup zástupců Vašeho školního žákovského parlamentu na I. environmentální konferenci SAKO Brno, s názvem "Se školami za zelenější Brno".

PhDr. Petra Kačírková, Ph.D., ředitelka

 Úspěchy našich žáků ve školním roce 2021/2022

Úspěchy v jazykových soutěžích:

Angličtina:
 
6. a 7. třída - Agáta Prášková, 2. místo v okresním kole
8. a 9. třída - Nela Navrátilová, 14. místo v okresním kole
 
Němčina:
 
6. a 7. třída - Karolína Vicenová, 4. místo v okresním kole
8. a 9. třída - Jaroslav Janovský, 3. místo v okresním kole
 
Soutěž v anglickém jazyce ENGLISH JUNGLE - školní kolo:

V měsíci květnu proběhly ústní části školního kola soutěže v anglickém jazyce English Jungle. Zúčastnili se nejlepší řešitelé písemného testu. Ústní kola proběhla po jednotlivých ročnících a mnozí žáci předvedli velmi pěkné výkony. Děti přednesly připravenou báseň, některé zazpívaly písničku. Samozřejmě musely i odpovídat na otázky zkoušejícím paním učitelkám a panu učiteli. Mnoho dětí si vedlo velmi dobře, a tak nebylo lehké rozhodnout o vítězích jednotlivých kategorií. Celkově se zúčastnilo ústního kola 48 žáků z 3. - 5. ročníku.

3. ročník

1. místo: Zuzana Kratochvílová ze 3.D

2. místo: Keisha Kusumoherwanto ze 3.C

3. místo: Sára Havlenová ze 3.D

4. ročník

1. místo: Benjamin Janeba ze 4.A

2. místo: Dominik Drobek ze 4.C

3. místo: Martin Sabák ze 4.E

5. ročník

1. místo: Nina Patloková z 5.B

2. místo: Andrea Králová z 5.C

3. místo: Adriana Slámová z 5.D

V lednu 2022 proběhlo školní kolo olympiády z českého jazyka. Celkem se zúčastnilo 18 žáků. 1. místo získala Z. Tomeková z 9.D, 2. místo získala E. Rozsívalová z 8.B a 3. místo M. Kiliánová z 8.A. Zuzana Tomeková z 9.D se zúčastnila okresního kola a umístila se na 25. místě.

Školní kolo recitační soutěže proběhlo v únoru 2022. Celkově se zúčastnilo 15 žáků, 1. místo získala L. Zemborská ze 6.A, 2. místo T. Havlíček ze 6.B a 3. místo T. Pavlíková ze 6.B. Luna Zemborská ze 6.A se zúčastnila městského kola této soutěže.Příběhy našich sousedů:

V úterý 19. 4. 2022 proběhla na radnici Brno-střed slavnostní přehlídka projektů Příběhy našich sousedů. Do tohoto projektu se již tradičně na naší škole zapojujeme, a i letos jsme vyslali dva týmy žáků, kteří zpracovali příběhy dvou pamětníků. Byl to tým 8.A pod vedením paní učitelky Zečevičové, který sdílel prostřednictvím animace příběh syna řeckých imigrantů, pana Anastaziose Jiaxise, a tým 9.B pod vedením pana učitele Svobody, který zpracoval rozhlasovou reportáž o brněnském výtvarníkovi a a utorovi kreslených vtipů Bohumilu Jůzovi.
 
Oba týmy si během prezentací na radnici vedly velmi statečně a děvčata z 9.B v tvrdé konkurenci 10 týmů z celého Brna získaly skvělé 3. místo. Porota u tohoto týmu ocenila historickou věrohodnost jejich reportáže a porovnání historických kontextů období komunismu a let po převratu v roce 1989. Oběma žákovským týmům moc děkujeme za spoustu práce, kterou během projektu odvedli a věříme, že si z něj odnáší cenné zkušenosti do budoucna.
 


Úspěchy ve sportovních soutěžích:

Na mistrovství ČR v zápase volným stylem mladších žáků získal 2. místo Tomáš Sedláček ze 6.C.

Na mistrovství ČR v dálkovém plavání na 5 km získala 1. místo Lucie Netrefová z 8.D.Úspěchy v přírodovědných soutěžích:

Žáci druhého stupně letos reprezentovali naši školu v okresním kole biologické olympiády velmi úspěšně:

  • V kategorii C se účastnili žáci Martin Úlehla a Radek Prokeš z 8.C a postup do krajského kola jim utekl o bod.
  • V kategorii D nás úspěšně reprezentovala Luna Zemborská z 6.A. Valentina Smutná ze 7.A se umístila na skvělém 13. místě v konkurenci víceletých gymnázií. Stává se tak úspěšnou řešitelkou okresního kola biologické olympiády.

Oceňujeme nasazení a píli, kterou všichni naši zúčastnění prokázali. Soutěž zahrnuje prokázání odborných znalostí v testu i zvládnutí praktických dovedností při laboratorním úkolu a poznávání organismů. Nezbytností je i domácí příprava ve volném čase.Úspěchy v soutěžích s dopravní tematikou:

  • Celoroční soutěž pro všechny čtvrté ročníky Empík cyklista na dopravním hřišti Riviéra Brno je zaměřená na zvládnutí zásad bezpečné jízdy po pozemních komunikacích a je zakončena předáním Průkazu cyklisty. Ten za prokázání teoretických znalostí uplatněných při praktických dovednostech spojených s jízdou na kole obdržela většina čtvrťáků z naší školy.

  • Druhou gratulaci posíláme čtyřčlennému družstvu ze 4.C - jmenovitě Zuzce, Anetce, Víťovi a Matymu, kteří 9. května získali krásné 3. místo v soutěži Mladých cyklistů. Společně s dalšími devíti školami prokázali své dovednosti v oblastech, které „pilovali“ právě na Empíkovi a byli pochváleni za perfektně poskytnutou první pomoc při dopravních nehodách cyklistů.

 

Všem gratulujeme, děkujeme za reprezentování naší školy a přejeme hodně zdaru v dalších soutěžích.