Halloween na Uprkové

Halloween party na Uprkové je již tradiční a oblíbená akce pořádaná pouze pro žáky 4. tříd, tedy jedinečná a neopakovatelná akce.
Letos jsme se sešli ve čtvrtek 7. listopadu v 17 hodin, když venku už byla tma a škola se rázem zaplnila všelijakými čaroději, duchy, černými kočkami, příšerkami, kostlivci i mumiemi. Bylo vidět, že děti i rodiče si dali na výrobě strašidelných oblečků velmi záležet. Celou akci zpestřily dvě španělské studentky, které byly u nás zrovna na praxi.
Vše jsme zahájili strašidelnou písničkou What's in the house? a pak jsme děti rozdělili do čtyř skupinek, které putovaly po jednotlivých dílničkách. Každý si tak mohl vyzkoušet namalovat obrázek na tričko nebo si zahrát halloweenské pexeso. Každý rok se děti dozví zajímavosti o halloweenských tradicích a procvičí si pořekadlo Trick or Treat. Hodně se nasmějeme u typické aktivity Bobbing for Apples, při níž se vytahují jablíčka z vody bez pomoci rukou. Na konci veškerého veselení prošli ti nejstatečnější sami stezkou odvahy, někteří šli raději s kamarádem. Důležité je to, že stezkou prošli všichni a ještě vyplnili anglickou křížovku.
Jak je vidět z přiložených fotografií, užili jsme si to!
Jana Gregorová