Skip to main content

Aktuality

warning: Creating default object from empty value in /mnt/data/accounts/z/zshorackeorg/data/www/www/drupal6/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Pochvala prvňáčkům a dětem z MŠ

Posted in
Smolicek_5.JPG

Celoškolní projekt „Jak se žije u nás ve škole“ měly děti z prvních tříd zpestřený návštěvou dětí z MŠ Škrétova. Každá třída prvňáčků i školkáčci byli rozděleni do čtyř skupin podle barev. Paní učitelky pro ně nachystaly čtyři pohádkové dílničky, a tak jste mohli ve čtvrtek 16.

Celoškolní projekt na 1.stupni

Posted in
PB160209.jpg

Do projektového dne na téma JAK SE ŽIJE NA NAŠÍ ŠKOLE, se samozřejmě zapojil i 1. stupeň.

Děti pracovaly po jednotlivých ročnících a byly namíchány z jednotlivých tříd do skupinek. Za každý ročník tak vzniklo 4 – 5 dílen s odlišným, ale vždy tvořivým programem:

  • verše, příběhy a dramatizace na téma naše škola

Podzimní tvoření v 1. D

Posted in
1.D_prace_ve_skupinkach.JPG

Chlapci a děvčata z 1. D si podzimních dílniček užili dost a dost. Malovali jablíčka a hrušky, modelovali zeleninu, vytvářeli podzimní suchou vazbu, vyráběli z kaštanů, „zavařovali“ podzim, nachystali výstavku ovoce a zeleniny spolu s ochutnávkou. Barvami podzimu kreslili listí, vítr, stromy, míchali temperové podzimní barvy a hubkou otiskovali, vyrobili barevné dráčky.

Nejen obrazem z dnešního projektu

Posted in
IMG_20171116_082903.jpg

Ve čtvrtek 16.11. probíhal v naší škole celoškolní projekt s názvem "Jak se žije na naší škole". Děti měly možnost vybrat si dílnu a ztvárnit v ní různé zajímavosti a události z naší školy. Vytvářely se sochy, 3D modely, písničky, postery, pexesa, básně, fyzikální pokusy a spousta dalších krásných věcí.

Hejného metoda - zasloužená radost z učení

Posted in
IMG_20171102_171130.jpg

Na začátku listopadu proběhlo na naší škole první setkání s Mgr. Petrou Sadílkovou ze ZŠ Křídlovická, která nás seznámila s principy metody matematiky podle profesora Hejného. Objasnila nám především tyto 3 body:

  • na čem je metoda postavena,

  • jakým způsobem se žáci učí,

  • jaká je role žáka a jaká učitele.

Běhy brněnské mládeže

Posted in
23361017_1628378857184354_1093284568_n.jpg

Podzimní kola máme za sebou a s novým bodovým hodnocením si užíváme skvělé výsledky. V 1. i 2. kole jsme obsadili nejvyšší příčku, tedy 1. místo. Letos nás posílili noví žáčci z první třídy a jsou opravdu moc šikovní. Chválím všechny běžce z 1. - 5. tříd.

Výuku netradičně aneb mediální výchovu v praxi...

Posted in
tn.jpg

...můžete zhlédnout na youtube.

Autor projektu: Roman Růžička

Účinkují: žáci osmiček

Horácké náměstí a zahraniční výjezdy

Posted in

Říjen na naší škole se nesl v duchu zahraničních výjezdů. Nejprve proběhl již tradiční výjezd do Vídně, poté následovala první ze dvou návštěv v rámci výměnného pobytu se školou ve Španělsku.

Exkurze do Vídně aneb Účastníci zájezdu z Horáckého

Halloween na Uprkové

Posted in
P1070520.jpg

Halloween party na Uprkové pořádaná pro žáky 4. tříd je již tradiční a oblíbená akce. Sešli jsme se 2.

Společně strávené odpoledne

Posted in
20171016_163020_–_kopie.jpg

Jedno říjnové odpoledne se sešli rodiče i děti z 1. A ke společnému šití povlaků na polštářky, aby vytvořili podsedáky. Ochotné maminky přinesly látky, šicí stroje a pomáhaly se šitím. Děti si povlaky výtvarně vyzdobily a potiskly. Kdo měl čas navíc, mohl vytvářet zvířátka z kaštanů nebo si hrál.

Syndikovat obsah