Skip to main content

Environmentální výchova

warning: Creating default object from empty value in /mnt/data/accounts/z/zshorackeorg/data/www/www/drupal6/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Žáci našich šestých tříd jsou patrony Moravské perly!

IMG_0875.JPG

Víte, že Moravská perla je fazole? A že je to, stejně jako rozmarýna z hájovny a cibule Blaženka, stará krajová odrůda? Naše škola se na jaře zapojila do projektu Gengel, který věnuje pozornost pěstování a šíření cenných odrůd kulturních plodin mezi zájemce, pěstitele, a současně uchovává vypěstovaná semena starých plodin.

Jaro na naší školní zahradě je zase trochu jiné

P1060985.JPG

  Letošní brzký příchod jara vítají nejen zahrádkáři a milovníci přírody, ale také naši žáci a učitelé. Všechny nás lákají nové aktivity, které lze na školní zahradě a v přírodní učebně na Horáckém zažít.

Ščúrnica

sc4_1.jpg
Co je to Ščúrnica? Studánka v Bílých Karpatech. A jak studánka v Bílých Karpatech souvisí s naší školou?

Vánoční sbírka Spolku pro opuštěná zvířata Brno

photo-1.jpg

Předvánoční čas byl v naší škole věnován řadě dobročinných aktivit. Krom jarmarku se zdařila také sbírka určená Spolku pro opuštěná zvířata Brno. Zaštítil ji žákovský parlament, organizace se excelentně ujaly žákyně 8.C Adéla Nekudová, Eliška Tomešová, Kristýna Korešová a Míša Niederlová.

Na naší zahradě není rostlina, která by k něčemu nebyla

IMG_1029.jpg

O jaké zahradě mluvíme? O té naší, školní, při Základní škole Brno, Horácké náměstí.

Den Země - prezentace s fotografiemi

Na lednovém zasedání žákovského parlamentu projevili deváťáci milou iniciativu. Rádi by prý připravili pro své mladší spolužáky na druhém stupni Den Země. Takovou aktivitu jsme samozřejmě uvítali a za podpory vyučujících přírodpisu se jejich nápad skutečně podařilo proměnit v realitu. Patří jim za to díky! Jen tak dál...

Příběh biopopelnice pokračuje…

Když na naší škole v rámci ekologické výchovy vznikla biopopelnice, přemýšleli jsme, jak celou věc dětem zajímavě podat a propagovat.

Oslava na závěr

DSCF4508.JPG

 V pátek 21. října 2011 proběhlo na školní zahradě Horáckého náměstí slavnostní předání nově vybudovaných okrasných i výukových prvků žákům. Díky šikovným a zkušeným rukám pana Burdy se podařilo v příznivém podzimním počasí vybudovat jezírko (viz zpráva níže) a hmatovou stezku.

Jezírko v přírodní učebně

DSCF4463.JPG

 V minulém školním roce byla u školy vybudována přírodní učebna. Během příznivého počasí ji využívají učitelé s třídami nejen pro výuku přírodopisu. Záhonky jsou obdělávány  žáky v pracovních činnostech. I biodpad ze školy a jídelny zde má  své místo a využití v přírodním kompostéru.

Ekotým Horáček

V návaznosti na environmentální výchovu a  vzdělávání žáků naší školy a ve spolupráci se školním parlamentem začal v loňském školním roce Ekotým Horáček. Garantem jeho činnosti je za environmentální výchovu Irena Procházková, učitelka přírodopisu a zeměpisu.

Syndikovat obsah