Skip to main content

Blog uživatele knihomanie

Reading for pleasure

Tuto skupinu jsme si vybrali, protože máme rádi angličtinu. Tato dílna byla o čtení anglických knížek. Bylo to zábavné i naučné. Velice nás to bavilo. Četli jsme například: The man in the iron mask, The monkey's paw atd. Doporučuji přečíst vše. Také jsme si procvičovali slovíčka nebo jsme se naučili nové. Knížky byli zajimavé. Jsem rád že jsem si tuhle dílnu vybral. Dodatečně se omlouvám za chyby.

Přilož ruku k dílu

Dílna

Novinářská redakce

V dnešní dílně s názvem Novinářská redakce jsme dělali vlastní časopis. Po rozdělení do skupin po čtyřech jsme si vybrali o čem budeme psát. O čem budeme psát jsme si vybrali z možností , které napsal pan učitel Kovář na tabuli. Naše skupina se shodla že budeme psát rozhovor , který jsme udělali s Marikou Surovou celkem jsme se ji zeptali na deset různých otázek , které jsme pak napsali na papír , který půjde do časopisu.

Čtení do ouška

Ahoj, jmenujeme se Aneta Kalinová a Ája Oprchalová. Vybraly jsme si dílnu, která se jmenovala ,,Čtení do ouška". Četly jsme dětem z 5.C. Bohužel jsme nebyli ve třídě, ale na chodbě. Děti se jmenovaly: Sára, Johanka, Ondra, Adam a Marek. Četly jsme jim příběh ,,Modrovous". Děti ze začátku poslouchaly, ale potom začli trochu zlobit. Musely jsme je okřikovat. Po čtení jsme měly vymyšlené různé aktivity. První byly otázky.

Vyrob si svou knihu - dílna p. uč. Krchové

V úterý 8.11.  se po celé škole konaly dílny a my jsme se přihlásili do dílny, která se jmenovala Vyrob si svou knihu.

Moderní DTP studio

Na začátku hodiny jsme si říkali co všechno budeme dělat v téhle dílně dělat. A potom jsme si zapnuli a taky jsme se přihlásili na počítače. Pan učitel Michal nám po té řekl, že si má najít 3 knížky a taky jsme k jim něco napsat např.: cenu, autora,název knihy,…. Po chvilce jsme to měli poslat panu učitelovi. Měli jsme si najít 3 obrázky které nějak ukazují tu knihu, kterou jsme si vybrali jsme si vybrali útěch tří knih.

Křížem krážem

Dnes jsme byli na dílně, která se jmenovala "Křížem krážem". V této dílně jsme navštívili na celý den Knihovnu Jiřího Mahena, která je ve středu města a je druhou největší v České republice. Když jsme tam dorazili, tak nás paní průvodkyně provedla po celé knihovně. Knihovna má pět pater. Části pater mají své místnosti, např.

Jak se stát spisovatelem

Dne 10. listopadu 2016 se konal projekt Knihománie. Naše dílna se jmenovala ,,Jak se stát spisovatelem“. Přišla k nám paní Petra Dvořáková, která nám představila svoje knihy. Se svou spisovatelskou kariéru začala úplnou náhodou, díky jejímu synovi, který onemocněl leukémií. Jelikož se v nemocnici nudila, protože nemohla pracovat, tak si zkusila napsat svoji první knihu ve formě rozhovorů. Začalo ji to bavit, a proto začala psát knihy.

Návštěvy Knihovny Jiřího Mahena v Brně v rámci akce Knihománie

Knihovna byla založena v roce 1921 a tento rok je to přesně 95 let od založení knihovny. Po příchodu do budovy jsme šli do šatny, po chvíli si nás vyzvedla paní knihovnice (vedoucí knihovny). A jak jsme vyrazili do 3. patra, tak na každém schodu byla napsaná akce, a ta která byla úplně dole, byla nejdřív akce, co se koná v blízké době, a naopak ta, která byla nejvýš, tak ta byla naplánována až na rok 2017.

Syndikovat obsah