Skip to main content

Vyhlášení doplňkových voleb do školské rady

Posted in

Ředitelka Základní školy a Brno, Horácké náměstí 13 v souladu s § 167 odst. 4 zákona 561/2004 Sb.

Jaro na naší školní zahradě je zase trochu jiné

P1060985.JPG

  Letošní brzký příchod jara vítají nejen zahrádkáři a milovníci přírody, ale také naši žáci a učitelé. Všechny nás lákají nové aktivity, které lze na školní zahradě a v přírodní učebně na Horáckém zažít.

Jarní výtvarný projekt 2.A a 2.C

Posted in
DSCF4440.JPG

Jak si nejlépe zpříjemnit páteční čas ve škole? Je to jednoduché - nasbíráte proutky vrby a břízy, vezmete si batůžky se svačinou a přesunete se na Horácké náměstí do 2.A.
Ptáte se, co s proutky dělati? Rádi vám odpovíme. Smotáte je do sebe, svážete mašličkou, vyrobíte z papíru velikonoční vajíčko, zajíčka či kačenku, ty zavěsíte do proutků a je hotovo.

Ščúrnica

sc4_1.jpg
Co je to Ščúrnica? Studánka v Bílých Karpatech. A jak studánka v Bílých Karpatech souvisí s naší školou?

Beseda se sportovním reportérem

Posted in
tomek.jpg

  V úterý 25. března k nám přišel pan Ondřej Tomek.

Týden s Edisonem

Posted in
edison_7.A.jpg

... začal dnes v 5.-9.třídách na Horáckém. Do učeben odcházeli vyučující se zahraničními studenty, kteří předávali dětem v anglickém jazyce informace o svých rodných zemích. Jak vše po celý týden probíhalo a co nám projekt dal, tak tím se budeme zabývat až po jeho ukončení, ale na zážitky svých dětí se můžete zeptat už dnes.

Vítání jara

Posted in
DSCF4367.JPG

Konečně zase vysvitlo sluníčko a děti z 1.a 2.A mohly přivítat jaro společným projektem v přírodě. Strávily dopoledne ve zdravém prostředí lesa a louky a pozorovaly živočichy i rostliny. Zapisovaly si, malovaly, lisovaly... Zbyl čas i na sportování a dobrou svačinku. Nasbírané přírodniny využijeme v prvouce, výtvarné výchově a pracovních činnostech. Slunce a čerstvý vzduch všechny příjemně unavil a věřte, že po lavicích nám smutno nebylo.

Ředitelské volno

Posted in

Podle § 24, odstavec 2 Zákona 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělání (školský zákon), vyhlašuji pro žáky Základní školy Brno, Horácké náměstí 13 z provozních a organizačních důvodů

2.5. 2014

volný den

Mgr. Ivana Melichárková, ředitelka školy

 

Pozdě, ale přece

Posted in

Informace pro rodiče k projektu EDISON

Posted in
edison.jpg
Vážení rodiče,
Syndikovat obsah