Skip to main content

Živé obrazy z dějin

Posted in
DSC_0771_(640x427).jpg

  Ve středu 20. května k nám přijela paní doktorka Veronika Rhodová z Pedagogické fakulty MU. Začali jsme hrou "štronzo". Zadala nám téma a to jsme měli zahrát. Všichni ostatní, kteří nepředváděli, se dívali a zjišťovali, co kdo předváděl. Pak jsme začali používat "štronzo" na téma svatého Václava. Rozdělili jsme se do skupin a začali jsme sochami a sousošími.

Exkurze do Anglie

Posted in
images.jpg

Blíží se konec roku, ke kterému patří výjezdy do zahraničí; letos je to Anglie. Abychom mohli zprostředkovat informace i zážitky co nejvěrněji a včas, byla založena webová stránka http://tomanovajitka.wix.com/triptoengland, na níž vše potřebné najdete.

Exkurze do Osvětimi

Posted in

„Je třeba se na to číslo obětí podívat jako na jednotlivce…“ řekla průvodkyně, „a v tom momentu mně (a snad i ostatním) to došlo.“ žákyně 9.B

Permonium

Posted in
IMG_3663.JPG

  21.května žáci 2.B a 2.D jeli na výlet do Permonia v Oslavanech. Bývalý černouhelný důl byl v roce 2011 přestavěn na zábavní park a jako kulturní památka přináší návštěvníkům nejen zábavu, ale i možnosti blíže poznat oslavanský region. Už i druháci ovládají techniku dnešní doby, a proto interaktivní hra s čipy a tablety jim nečinila problém.

Výtvarka na Horáckém

Posted in
IMG_20150410_080727.jpg

Každý, kdo zavítá do budovy na Horáckém, nemůže si nevšimnout nápadité a stále měnící se výzdoby na chodbách. Autory prací jsou žáci, kteří pod vedením Lindy Butschkové, Jany Krchové a Věrky Šebestíkové vytvářejí zajímavé malby i artefakty. Úspěšní jsou rovněž žáci v různých soutěžích. Letos už je to potřetí, kdy škola získala tzv.

Projekt - Hřbitov odpadků

Posted in
odpadky.jpg

Ve Cvičení z přírodopisu společně se 6.B a 6.A jsme připravili spíše experiment než projekt – Hřbitov odpadků. Všichni jsme donesli alespoň jednu nepotřebnou věc, jako například PET láhev, polystyren, slupku od banánu nebo mandarinky atp. Nejdříve 22. května na školní zahradu zakopeme alespoň několik odpadků a možná časem přibudou.

VERNIER a projekt PPTV na naší škole

Posted in
vernier.jpg

Vernier je firma, která vyrábí moderní vybavení pro výuku přírodovědných oborů. Jedná se o různé senzory například pohybu, teploty, oxidu uhličitého, EKG, pH, tlaku. Všechna tato čidla jsou digitální a lze je propojit s počítačem. Díky tomu lze grafy a měření promítat na tabuli, kde je vidí celá třída.

Návštěva VIDA centra žáky 2. stupně a kroužku fyziky

Posted in
VIDA.jpg

Vida ve španělštině znamená život. A pro nás a naše děti je to přesně ta fyzika v životě, která nás baví.

Když jsem vzala děti z kroužku fyziky na exkurzi, myslela jsem si, že tři hodiny budou stačit. Myslím si, že by nám nestačil ani celý den.

Rok smíření a akce k výročí konce 2.světové války

Posted in
roksmireni_plakat-web04_0.jpg

  Během těchto květnových dní si připomínáme kulaté výročí konce 2.světové války a osvobození Československa od totalitního režimu. Zároveň si připomínáme památku obětí nacistického režimu, vzpomínáme na české vlastence a příslušníky zahraničního i domácího odboje, kteří během osvobozování své vlasti padli.

Projekt Den Země

Posted in

  Minulý měsíc proběhl projekt ke Dni Země, který tentokrát propojoval první a druhý stupeň naší školy. Žáci z druhého stupně měli zodpovědný úkol, totiž připravit si jednu hodinu pro své mladší spolužáky a seznámit je s ekologickými tématy, která jsou se Dnem Země spojena.

Syndikovat obsah