Skip to main content

První místo ve výtvarné soutěži!

Posted in
P1180086.JPG

Žáci 7. a 9. ročníků úspěšně reprezentovali naši základní školu.Svými pracemi potvrdili, že není problém ztvárnit zvíře nejrůznějšími styly - od klasické kresebné studie, realistické malby, po popartovou koláž, komiksový styl, streetart i minimalistický postmoderní výraz. Ovšem 1. místo z 30 základních škol a 220 výtvorů zajistila Marie Olšáková svými labutěmi - malba akrylem na plátno ozvláštněná technikou dekalku (otisk).

Změna termínu

Posted in

Upozorňujeme na změnu termínu konání třídních schůzek - v květnu se třídní schůzky konají 12.května.

Jak prožít šťastné dětství aneb

Posted in
images.jpeg

... projekt k podpoře prevence úrazů a rizikového chování dětí v základních a mateřských školách.

Přijímací řízení (aktualizováno 21.října)

Posted in

V letošním roce bude probíhat přijímací řízení částečně v jiném režimu než v předchozích letech, proto doporučuji sledovat příslušné zdroje. Informace výchovné poradkyně, které budou průběžně aktualizovány, najdete na odkazu Školní poradenské pracoviště.. 

Výlet do skanzenu

Posted in
IMG_3651.JPG

V úterý 7. října jsme jeli my, 5. C a 5. B, na výlet do skanzenu Živá voda v Modré. Ve skanzenu jsme si prohlédli obydlí Slovanů z 9. století. Chatky byly ze dřeva a měly doškovou střechu. Viděli jsme tam i sochy Cyrila a Metoděje a venkovskou školu. Po areálu pobíhala domácí zvířata – prasata, kočky, slepice a kozy Berta, Matylda a Rozárka. Také jsme viděli ukázku hrnčířství z doby Slovanů. Po archeoskanzenu jsme šli do Živé vody. Tam jsme navštívili prosklený podvodní tunel dlouhý 8 m. Okolo tunelu plavaly ryby včetně vyzy velké, která měřila přes 1 m.

Vídeň podruhé

Posted in
IMG_7465.JPG

Když se v naší škole rozkřiklo, že se na začátku října pojede na zájezd do Vídně, nikdo asi nečekal, že zájem ze strany žáků bude tak obrovský. Místa v autobuse byla rozebrána během několika minut, ale zájemců bylo stále víc než dost, proto jsme se rozhodli přiobjednat další autobus. Ve výsledku se ve středu 8. října vydala k našim jižním sousedům výprava čítající 92 žáků.

Vyhlášení voleb do školské rady ZŠ Brno, Horácké náměstí 13 na funkční období 2016 - 2019

Posted in

Ředitelka Základní školy Brno, Horácké náměstí 13 v souladu s § 167 odst. 4 zákona 561/2004 Sb. ,

Poděkování

Posted in

Chtěli bychom poděkovat vedení školy za umožnění výletu do Vídně i našim šesťákům. Velmi děkujeme paní učitelce Vonáškové za bezvadnou přípravu, organizaci i realizaci. Naše děti byly nadšené, poznaly mnoho zajímavých věcí, získaly užitečné informace a novou motivaci k učení se německého jazyka.

Sláva, nazdar výletu

Posted in
PA087795.JPG

Kam? Do Vídně.
Kdy? Dnes.
Kdo? Němčináři a němčinářky.
Co? Zámek Schönbrunn, zoo, historické centrum, Prátr.
P.S. Pokud se vám budou zítra děti jevit pro výuku nezpůsobilé, vězte, že na vině jsou kromě naběhaných kilometrů i různé nepřirozené polohy, které na různých atrakcích zaujímaly (viz fota).

Dýňobraní

Posted in
DSCF7355_1.JPG

V pátek  3.října zorganizovaly maminky  pro děti z  1. A dýňobraní.  Protože  bylo krásné počasí, mohlo tvoření s dětmi proběhnout v přírodní učebně  na školní zahradě. Přikládám fotografie z akce pro ty, kteří  nemohli přijít a chtěli by být s námi. Libuše Švecová

Syndikovat obsah