Skip to main content

Přijímací řízení (aktualizováno 20.listopadu)

Posted in

Do konce tohoto týdne je třeba odevzdat přihlášky na střední školy s talentovou zkouškou (mohou být dvě). Na přihlášce se vyplňují známky za sedmý a osmý ročník. Jejich správnost ověří třídní učitelé. Přihlášku si odevzdává na školu každý sám.

 

Třída 3.E v Otevřené zahradě

Posted in
images.jpg

V pátek 19. 9. 2014 jsme byli ve vzdělávacím centru Otevřená zahrada. Mohli jsme vidět model řeky, která protéká městem. Řeka se dala nastavit. Když byl špunt nahoře, znamenalo to, že je povodeň. Taky tam byla zrcadla, měli jsme je namířit tak, aby se roztočil slunečný mlýnek. V zahradě byl rybníček s rybkami. Pomáhali jsme ty rybky nakrmit. Když byla volná zábava, tak jsme s kamarádkou zkoušely nakrmit slunečnou energií mouchu. Nepovedlo se!

Aktivity ekotýmu ze 4.B

Posted in
images.jpg

NÁŠ ZÁMĚR

Na pracovišti Uprkova bychom chtěli zavést třídění odpadu.

DOMLUVENÝ POSTUP

  • Vyrobit kontejnery z banánových krabic.

  • Napsat dopis panu starostovi, abychom mohli přijít k němu na radnici a domluvit se s ním, jestli by nám ke škole nepřistavil kontejnery na plast a papír.

Vánoční polínko (projekt 2.A + 3.A)

Posted in
DSCF7482.JPG

Vánočním polínkem jsme se tedy pěkně zahřáli!

Práce nebyla vůbec jednoduchá. Oboustranně lepicí páska nás někdy neposlouchala a oříšky se z ní kutálely jedna radost. Přesto to bylo pěkné a hlavně netradiční. Vždyť ozdobené polínko hned tak doma někdo nemá. Určitě nás v době adventní bude hřát alespoň u srdce.

Zájezd do Anglie

Posted in
anglie_2014-02_0.jpg

ZÁJEZD DO ANGLIE !!!

 

Účast na hovorových hodinách s dítětem byla přínosná

Brněnské běhy mládeže

Posted in
DSCN6253 (2).jpg

V průběhu podzimu se konala dvě kola Běhu brněnské mládeže a naši sportovci na startu okruhu na Lesné a v Lužánkách opět nemohli chybět. Po úspěšné loňské sezóně, kdy naše škola vybojovala celkové vítězství a zlatý pohár, jsou naši běžci připraveni titul obhájit. A mají opět nakročeno k úspěchu. V prvním kole získali 100 bodů a usadili se v pořadí na první místo. Ve druhém kole bodový náskok ještě navýšili ziskem 120 bodů a upevnili svoje vedení v tabulce před soupeřem z Gymnázia Kapitána Jaroše. Další dvě kola proběhnou opět na jaře a všichni jim přejeme hodně sil do dalších běhů.

!!!Jedinečná nabídka!!!

Posted in
images.jpeg

Ubytuj si „svého“ Holanďana a vydej se na cestu do Holandska
aneb jak získávat nové přátele, procvičit si angličtinu a poznat novou zemi a její kulturu.

Výměna studentů – Holandsko – Česká republika
Naaldwijk, Brno

Vážení rodiče, milí žáci,

naše škola se zapojila do výměnného pobytu se školou z Holandska ve městě Naaldwijk. Jedná se o 2 týdny – 1. týden ubytujete holandského studenta a 2. týden stráví Vaše dítě v holandské škole a rodině.
Výměna se uskuteční v únoru a v dubnu (vždy 1 týden).
Rodiče hradí:

Mapy učebního pokroku

Posted in
images.jpeg

Vážení rodiče, na hovorových hodinách dostanete letáčky společnosti Scio, ve kterých se seznámíte s tzv.mapami učebního pokroku, viz http://nvm.scio.cz/. Každý žák obdrží heslo, na jehož základě se může do aplikace přihlásit a v šesti různých gramotnostech se vzdělávat. Bližší informace dostanou ve škole. Alena Khazalová a Irena Procházková, koordinátorky projektu

Hovorové hodiny ve třech aneb jedeme v tom společně

Posted in

Hovorové hodiny ve třech představují setkání vyučujících s rodiči i samotnými žáky, které je zaměřené na společné provedení hodnocení a sebehodnocení výsledků vzdělávání dětí a stanovení cílů – úkolů na další období. V průběhu setkání učitel podporuje dialog se žákem i rodiči, aby se všechny tři strany měly možnost vyjádřit ke sdělovanému. Žák se tak nestává pasivním objektem vzdělávání, ale přichází aktivně společně s rodiči konzultovat dosahované výsledky svého vzdělávacího procesu.

Syndikovat obsah