Skip to main content

Přijímací řízení (aktualizováno 18.prosince)

Posted in

Doplňující informace k pilotnímu ověřování přijímacího řízení.

Osmiletá gymnázia: http://www.zshoracke.org/drupal6/sites/default/files/Informace-k-PO_PR_2015-uchazeci_osmilete-gymnazium.pdf

Fandíme Kometě Brno

Posted in
Kometa3.JPG

V neděli 14.12.2014 byli vybraní žáci ZŠ Horácké náměstí pozváni hokejovým klubem Kometa Brno ke zhlédnutí jejich extraligového utkání. Ta se utkala s velice zdatným soupeřem z klubu HC Olomouc a bitva to byla pořádná. O zajímavé momenty nebyla nouze a atmosféra na stadionu byla fantastická. Mezi třetinami jsme měli možnost podívat se také na ledovou plochu, a to z paluby dětské rolby, která s námi objížděla dokola, a my tak mohli zamávat všem divákům. V případě výhry domácího týmu jsme měli navíc slíbenou návštěvu jejich kabiny, což dělalo utkání pro nás ještě napínavější.

Spaní nebo s paní

Posted in
DSCF7661.JPG

S paní učitelkou to bylo určitě, ale spaní...
Ovšem jednoznačně byla tato akce parádní, protože jsme byli vlastně přes noc všichni poškoláci. Večer hodinu a půl venku, to abychom neměli roupy. Tři obětavé maminky, p. Janovská, Gutová a Štrofová, nám nachystaly baterkovou vycházku se šesti stanovišti, kde děti běhaly, podlézaly, přeskakovaly...

Žákovský parlament zorganizoval sbírku pro Diakonii Broumov

Posted in

Použité ošacení, obuv, lůžkoviny, hračky i knihy... to vše děti během uplynulých dní nosily do školy. Konala se totiž sbírka pro pomoc lidem, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci a potřebují pomoc druhých. Do sbírky se se díky práci obou žákovských parlamentů zapojila celá naše škola - první i druhý stupeň z Horáckého nám. i Uprkové. Díky maximálnímu zapojení a vzájemné spolupráci se vybralo více, než jsme čekali! A právě dnes jsme měli možnost setkat se s pracovníky Diakonie Broumov, kteří si nashromážděné věci odvezli.

Nejen anketa

Posted in
images.jpeg

Hovorové hodiny ve třech představují setkání vyučujících s rodiči i samotnými žáky... takto jsme Vás, rodiče i žáky, zvali před šesti týdny do školy. V následné anketě jsme potom zjišťovali, nakolik byla dle Vašeho názoru společná účast přínosná (průběh můžete stále sledovat).

Panenky pro UNICEF (aneb není nad upřímnost)

Posted in
20141208_132628.jpg

Tak jako každý rok jsme v naší škole v polovině listopadu, spolu s paní učitelkou Vondruškovou a Raiserovou, šili panenky. Šijeme je my žáci spolu s rodiči nebo s babičkami.Je to pro nadaci UNICEF na očkování proti šesti nemocem pro africké děti. Panenku si zájemci o pomoc africkým dětem můžou adoptovat za 600 Kč. Neadoptované panenky se vystaví ve stánku UNICEF u obchodního domu IKEA.Tam si je mohou adoptovat další zájemci.

Hodina pravdy - aktivita tříd 4.A a 5.C - 4.12.2014

Posted in
DSCF7552.JPG

Na školu s projektem POHYB A VÝŽIVA přišlo také několikero sportovních náčiní, čehož využíváme, jak můžeme. :)) Pravidelně jednou týdně nebo jednou za 14 dní vyhlásíme disciplínu, kterou žáci pilně o přestávkách a případně v hodinách TV trénují a potom porovnáváme výsledky.

Active English Week na ZŠ Horácké náměstí - aktualizováno

Posted in
Poslední volná místa
 

Ve skupině 6., 7. třída - 3 místa, ve skupině 8., 9. třída - 5 míst. 

 

Mikulášská

Posted in

Kdy: 5.prosince Kde: tělocvična Kdo: nejen deváťáci pod vedením Ilony Nesňalové, Evy Slezákové a Martina Hofmana Co: https://www.youtube.com/watch?v=x8J-eECqkAw

Projektový den u čtvrťáků

Posted in
6.JPG

Všechny 4.třídy se sešly na Uprkové, kde společně ve čtyřech dílnách (výroba šperků, šití, pekařství, výroba zbraní, hrnčířství) vyráběli a poznávali práci a řemesla dávných Slovanů.
Potom jsme si společně povídali, jak je to s povoláními dnes.

Z názorů a zamyšlení dětí:

- líbila se mi dílna „výroba zbraní“, protože byl pan učitel hodný a milý
- hodně mě zaujalo, že z pár klacků, provázků a alobalu udělám pěkný meč
- líbilo se mi, že jsem dostal dlouhý meč od Toníka
- líbilo se mi, když jsme dělali placky
- naučila jsem se nový recept a jak se smaží na pánvi

Syndikovat obsah