Skip to main content

Ředitelské volno

Posted in

Vážení rodiče,

podle § 24, odstavec 2 zákona 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělání (školský zákon), vyhlašuji  pro žáky Základní školy Brno, Horácké náměstí 13 z provozních  a organizačních důvodů 20.4.2015 volný den. Školní družina bude pro žáky k dispozici.

Přijímací řízení (aktualizováno 8.března)

Posted in

Holandsko

Posted in
IMG_4915.JPG

V termínu od 13. 2. do 20. 2. proběhl na naší škole výměnný pobyt holandských studentů. Tato akce byla u nás pořádána poprvé, zatímco holandská škola má již mnohaleté zkušenosti s organizováním takových pobytů. Navštívilo nás 11 studentů a jejich dvě učitelky.

Den učitelů v 7.A

Posted in

Dnes o velké přestávce byl celý náš pedagogický sbor pozván na oslavu ke Dni učitelů do 7.A. Čekala nás tu prezentace našich fotek, výborné občerstvení a příjemná atmosféra.

Celé třídě patří velký obdiv za to, že tuto milou akci zvládli připravit úplně sami bez asistence třídní učitelky Martiny Dračkové, která byla nemocná.

Když lyžují velcí a malí...

Posted in

  Dne ​7. února jsme se vydali na zimní školu v přírodě s lyžováním. Jeli jsme do Hynčic pod Sušinou. Této školní akce se zúčastnili žáci 1. stupně a sedm žáků z 2. stupně. Cesta trvala dvě a půl hodiny a užili jsme si spoustu legrace. Starší žáci (osmáci a sedmačka)  si s dětmi z 1. stupně rozuměli a pomáhali jim a chystali různé aktivity a hry. Pomáhali jsem dětem při lyžování a dbali na to, aby se jim nic nestalo.

Školní akce posledních týdnů (Edison, Rodilý mluvčí do škol, První školní ples, lyžáky...)

Není dudek jako Dudek

Posted in
DSCF8534.JPG

Přiletěl k nám dudek. No, vlastně ilustrátor Adolf Dudek. Donesl si sem hodně věcí, a to jenom kvůli dvěma třídám - 2.A a 3.A. 
Naučil nás malovat nejen zvířata, ale dověděli jsme se, že když umíme čtyři geometrické tvary, umíme už namalovat cokoliv. 

Chcete být také zdraví? Hýbejte se jako my!

Posted in
20150218_103941.jpg

V rámci projektu Pohyb a výživa jsme se hýbání věnovali intenzivněji od 16. do 20. února. Např. jsme trávili přestávku i v chladnějším počasí na dopravním hřišti, plavali jsme (druháci), vyšlápli jsme si do Ořešína, hemžili jsme se podle hudby a také skákali snožmo po schodech. S pochvalou to zvládli všichni bez úrazu.

Výživný týden

Posted in
20523_1556644141272825_7265580763429445175_n.jpg

  Návrat do školy po prázdninách nebývá většinou pro žáky povzbuzující, ale pouze v případě, že není se na co těšit. Ale v minulém týdnu bylo na co.

  Žáci sportovních tříd si vyjeli do hor - letos to byly opět Beskydy - a nejen lyžování si opravdu užili, zaznívalo ze stran účastníků školou povinných i dospělých. 

Žákovský ples ZŠ Horácké i s videem

Posted in
Syndikovat obsah