Skip to main content

Jak prožít šťastné dětství aneb

Posted in
images.jpeg

... projekt k podpoře prevence úrazů a rizikového chování dětí v základních a mateřských školách.

Přijímací řízení (aktualizováno 21.října)

Posted in

V letošním roce bude probíhat přijímací řízení částečně v jiném režimu než v předchozích letech, proto doporučuji sledovat příslušné zdroje. Informace výchovné poradkyně, které budou průběžně aktualizovány, najdete na odkazu Školní poradenské pracoviště.. 

Výlet do skanzenu

Posted in
IMG_3651.JPG

V úterý 7. října jsme jeli my, 5. C a 5. B, na výlet do skanzenu Živá voda v Modré. Ve skanzenu jsme si prohlédli obydlí Slovanů z 9. století. Chatky byly ze dřeva a měly doškovou střechu. Viděli jsme tam i sochy Cyrila a Metoděje a venkovskou školu. Po areálu pobíhala domácí zvířata – prasata, kočky, slepice a kozy Berta, Matylda a Rozárka. Také jsme viděli ukázku hrnčířství z doby Slovanů. Po archeoskanzenu jsme šli do Živé vody. Tam jsme navštívili prosklený podvodní tunel dlouhý 8 m. Okolo tunelu plavaly ryby včetně vyzy velké, která měřila přes 1 m.

Vídeň podruhé

Posted in
IMG_7465.JPG

Když se v naší škole rozkřiklo, že se na začátku října pojede na zájezd do Vídně, nikdo asi nečekal, že zájem ze strany žáků bude tak obrovský. Místa v autobuse byla rozebrána během několika minut, ale zájemců bylo stále víc než dost, proto jsme se rozhodli přiobjednat další autobus. Ve výsledku se ve středu 8. října vydala k našim jižním sousedům výprava čítající 92 žáků.

Vyhlášení voleb do školské rady ZŠ Brno, Horácké náměstí 13 na funkční období 2016 - 2019

Posted in

Ředitelka Základní školy Brno, Horácké náměstí 13 v souladu s § 167 odst. 4 zákona 561/2004 Sb. ,

Poděkování

Posted in

Chtěli bychom poděkovat vedení školy za umožnění výletu do Vídně i našim šesťákům. Velmi děkujeme paní učitelce Vonáškové za bezvadnou přípravu, organizaci i realizaci. Naše děti byly nadšené, poznaly mnoho zajímavých věcí, získaly užitečné informace a novou motivaci k učení se německého jazyka.

Sláva, nazdar výletu

Posted in
PA087795.JPG

Kam? Do Vídně.
Kdy? Dnes.
Kdo? Němčináři a němčinářky.
Co? Zámek Schönbrunn, zoo, historické centrum, Prátr.
P.S. Pokud se vám budou zítra děti jevit pro výuku nezpůsobilé, vězte, že na vině jsou kromě naběhaných kilometrů i různé nepřirozené polohy, které na různých atrakcích zaujímaly (viz fota).

Dýňobraní

Posted in
DSCF7355_1.JPG

V pátek  3.října zorganizovaly maminky  pro děti z  1. A dýňobraní.  Protože  bylo krásné počasí, mohlo tvoření s dětmi proběhnout v přírodní učebně  na školní zahradě. Přikládám fotografie z akce pro ty, kteří  nemohli přijít a chtěli by být s námi. Libuše Švecová

Recyklohraní

Posted in
otevrena_zahrada_(33).JPG

Ve středu 17.září jsme navštívili výukový program v Otevřené zahradě s názvem Recyklohraní. Nejprve jsme dostali jmenovky, abychom se lépe poznali.Poté jsme se rozdělili do skupin podle symbolů na trojúhelník, čtverec, hvězdu, kolečko. Po skupinách jsme měli hledat vysypaný odpad z popelářského vozu, na kterém byl znak našich skupin. Pak jsme hádali, kdo by asi odpad vyprodukoval, např. muž, žena, rodina, matka s dítětem.

Děti 1.stupně na BBM

Posted in

S novým školním rokem se opět "rozběhla" soutěž Běhy brněnské mládeže. Letos to je XXIV. ročník. Na podzim se konají dvě kola, taktéž na jaře. První kolo se konalo 23. 9. 2014 na Lesné a zúčastnilo se ho 34 dětí 1. stupně naší školy. Žáci si vedli skvěle a po prvním kole je naše škola v kategorii 1.stupeň na průběžném 2. místě. Všem sportovcům děkuji. Andrea Hoplíčková

Běhy brněnské mládeže - 4.kolo
kategorie délka tratě jméno čas umístění
1. ročník – hoši 600 m Kala Martin 02:58:00 1.
Viktorín Štěpán 04:03:00 26.

1. ročník – dívky 600 m Slívová Vendula 04:32:00 22.

Syndikovat obsah